Bilmeniz Gerekenler

BİLMENİZ GEREKENLER :
 

BANYOM

Bir zamanlar lüks olarak görülen banyo küvetleri, duş kabinleri, jakuziler,kompaklar artık her evin olmazsa olmazı olarak görülmektedir.Duş kabinleri küvet ya da duş teknesinin üzerinde suyun dışarıya sıçramasını engelleyici olarak perdeleme amacıyla kullanılır. Cam veya polistren levhadan üretilmektedir. Ülkemizde yirmi milyonu aşkın hanenin neredeyse yarısında bu ürünler yerini almışken diğer yarısında ise ihtiyaç listesinin başında konumlanmış durumdadır. Peki bu temel ihtiyaç halini almış ürünleri alırken ya da kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte bu yazının devamında tüketiciye dönük bilgilendirmeler bulacaksınız.

 

BANYONUZ İÇİN ÜRÜN ALIRKEN:

 

FİRMA 

Aldığınız ürünün nerede üretildiğini ve kalite koşullarını taşıyıp taşımadığını kontrol edin. MERBAN ürünleri İstanbul’da 1976 yılında başladığı kaliteli Duş Tekneleri,Küvet ve lüks Banyo ürünleri ile uzun yıllar hizmet etmiştir. Zamanla yenilikçi tasarımları ile günün şartlarına göre kendini yenileyerek’’Akrilik ürünlerle’’ devam etmektedir.Bütün ürünlerimiz kalite standartlarına uygun olarak ve yüzde yüz Türk malı olarak üretilmektedir. 

 

SATIN ALACAGINIZ ÜRÜNLERİN STANDART BİLGİLERİ :

 

MERBAN, Son kullanıcı ürün paketinde sunduğu ürünü TSE standartlarına ve Avrupa Birliği CE Self Decleration kriterlerine uygun olarak ; Akrilik plakalarında EN263 Standartları’na, Küvetlerinde TSEN198, DINEN198 ve GOSS Akrilik Banyo Küvetleri Standartları’na, Duş Teknelerinde TSEN249, DINEN249 ve GOSS Standartları’na,Hidro masaj setlerinde TSEN60335-1/EN60335-2.60 Hidro masaj Setleri Standartlarına, Küvet bağlantılarında TSEN232 Küvet Bağlantı Boyutları Standartları’na, Duş Teknesi bağlantılarında TS251 Duş Teknesi Bağlantı Boyutları Standartları’na, Küvet Sifonlarında EN274 Banyo Küvetleri Standartları’na, Duş Teknesi Sifonlarında EN329 Duş Teknesi Sifonları Standartları’na, Küvet ve Duş Teknesi ayak setlerinde TS301-DIN2440 Standartları’na sahiptir.

 

 

GARANTİ ŞARTLARINI KONTROL EDİN :

Ürünlerin gerçek garanti kapsamında olabilmesi için Küvet, Duş Teknesi, Masajlı Duş Sistemi, Hidro masajlı Küvet ve Kompakt Sistem Garanti Belgeleri’nin 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna dayanarak Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilmiş olması gerekmektedir.

 

MONTAJ KOŞULLARINI SORUN :

Satın aldığınız ürünlerimiz için servis hizmeti alışveriş yaptığınız mağazaların bulunduğu illeri kapsamaktadır.(Daha uzak mesafeler için yetkili servislerimizden bilgi alabilirsiniz.)

Satın alacağınız ürünün, malzemesini ve işçiliğini inceleyin

MERBAN’ın kullandığı Akrilik plakalar TS EN 263 Standartlarına uygun olarak Duş teknelerinde 3 mm, Küvetlerde 4 mm kalınlığındadır. Daha düşük kalınlıklarda ürünlerin köşe noktalarında kolayca kırılmalar olabilmekte ve ürünlerin kompozite edilmesi sırasında yüzeyde deformasyonlar oluşabilmektedir.

Yaşlandırma testleri ile uzun yıllar kullandıktan sonra bile rengini koruduğu kanıtlanan Akrilik plakalarımız, gözeneksiz ve homojen yüzeyleri sayesinde, sağlığı tehdit eden bakterilere karşı doğal bir koruma sağlamaktadır. Cam Duş Kabinlerimiz Temperit Cam ürünlerden üretilmektedir. Temperit ya da halk dilindeTtemperli olarak anılan bu Camlar üretildikten sonra çok yüksek derecede ısıya tabii tutularak güçlendirilmektedir. Böylece darbelere karşı dayanıklı olmaktadır. Kırılması halinde küçük ve kesici olmayan parçacıklar halinde dökülen Camlar sağlık açısından da koruyucu olarak kullanılmaktadır.MERBAN ürünleri arasında 4, 5 ve 6 mm. Kalınlığında Temperit Camlar kullanılmaktadır. Şeffaf olarak kullanılan Camların yanı sıra istek olması halinde Oksitleme yoluyla Kumlama işlemi yapılarak Cama her türlü desen verilebilmektedir.Cam seçeneklerimiz Şeffaf,Buzlu,Füme,Çizgilidir..

 

 

DİKKAT
 

-Evde yaşlı ve Fiziksel engelli varsa yüksekliğinden etkilenmemeleri için Küvet ve Duş teknesi

 Seçiminde ölçülere dikkat edilmesi en önemli unsurlardan biridir.

-Banyonuzda ürünün montaj yapılacak yerin uygun olması.

-Tesisatın uygunluğu ve Filitreli(Kompaklar için) ara musluk kullanılmasına dikkat edilmesi.

-Pis su giderinin 50’lik pimaş olması

-Kompak’lar ve Jakuziler için Elektrik Tesisat(topraklı)yerinin hazır olması.

-Duş+Kabin / Küvet+Kabin yüksekliği montaj yapılması düşünülen yerin minimum 211’cm den alçak olmamalı.

-Kompak’lar için montaj yapılması düşünülen yerin minimum 220’cm den alçak olmamalı